mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Płaskie głośniki Blaupunkta

Płaskie głośniki Blaupunkta

Nowe głośniki Blaupunkta serii OD charakteryzują się wysoką sprawnością przy małej głębokości montażowej, niewielkim ciężarem i łatwością montażu. Można je montować w drzwiach lub pod fotelami. Głośniki pojawiły się w październiku na rynku polskim.

Płaskie głośniki Blaupunkta

Seria głośników OD obejmuje modele w dwunastu różnych średnicach. Urządzenia są przeznaczone do indywidualnego montażu. Wbudowanie magnesu neodymowego „odwrotnie”, a więc z przodu i w głębi cewki drgającej, pozwoliło na zmniejszenie głębokości montażu głośników o ponad 30% oraz znaczne zredukowanie wysokości montażowej systemów współosiowych. Dzięki temu głośniki można stosować również tam, gdzie dotychczas konieczne były pracochłonne przeróbki lub gdzie możliwe było wyłącznie zastosowanie rozwiązań kompromisowych. Potrzebują przy tym zdecydowanie mniejszej powierzchni montażowej, niż modele o konwencjonalnej konstrukcji.
Magnesy neodymowe gwarantują głośnikom moc i optymalną dynamikę w zakresie przenoszenia wysokich tonów. Są także lżejsze od standardowo stosowanych magnesów ferrytowych. W głośnikach zastosowano opracowane przez Blaupunkta włókno szklane PWF (Platinum Woven Fiber), które gwarantuje membranom stabilność i żywotność oraz umożliwia uzyskanie optymalnej charakterystyki częstotliwości wyróżniającej się wyrazistymi basami i doskonałym tłumieniem wewnętrznym.
Kopułka głośnika wysokotonowego, głośników współosiowych i trójosiowych wykonana jest tytanu o wysokiej sztywności. W systemach komponentów stosowane są kopułki jedwabne impregnowane specjalnym lakierem. Wydłuża to żywotność głośników wysokotonowych oraz podwyższa skuteczność tłumienia wewnętrznego. Wszystkie komponenty wysokotonowe odznaczają się wiernym, a przy tym ciepłym przenoszeniem wysokich tonów.
Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan: październik 2003): od 439 zł (ODx 352) do 1299 zł (ODw)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.