mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Polski sposób na korki

Polski sposób na korki

Blisko 70 tysięcy niezależnych źródeł informacji o sytuacji drogowej, sygnały z ponad 3,5 miliona kilometrów przejeżdżanych dziennie po drogach Polski i dynamicznie rosnąca liczba nowych użytkowników systemu AutoMapa Traffic. To wystarczy, by pojechać sprytniej tracąc w korkach mniej czasu.

Polski sposób na korki
Wdrożenie systemu AutoMapa Traffic okazało się skuteczną receptą na polskie korki. Stworzone wspólnie przez AutoMapę i lokalizator internetowy Targeo.pl narzędzie do zbierania i przetwarzania danych komunikacyjnych jest kompletnym systemem analizującym ruch drogowy, z którego skorzystać można podróżując z systemem nawigacji GPS AutoMapa, poprzez serwis Targeo.pl, a wkrótce, posługując się telefonem komórkowym z uruchomionym serwisem Targeo.mobi lub usługą Drogowskaźnik.

W zaledwie trzy miesiące po starcie, AutoMapa/Targeo Traffic zebrało dane od ponad 67 tys. niezależnych źródeł oraz pojazdów przejeżdżających każdego dnia średnio 3,5 mln kilometrów po polskich drogach. Rozwiązanie takie pozwala na udostępnienie użytkownikom AutoMapy nie tylko informacji o bieżącej sytuacji na drogach w trybie on-line, ale również umożliwia prognozowanie jej rozwoju w zależności od pory dnia i  godziny oraz dnia tygodnia.

AutoMapa Traffic to system inteligentny. Codziennie zwiększa swoją wiedzę o ruchu drogowym na terenie Polski oraz wzbogaca liczbę źródeł, z których pozyskiwane są dane. Awarie sygnalizacji świetlnej, wypadki, czasowe zamknięcia skrzyżowań – to wszystko wpływa na płynność ruchu drogowego. AutoMapa Traffic doskonale wie, z jaką prędkością można jechać w danym momencie i którędy należy prowadzić, by ominąć zatory, korki, czy remonty na drodze.

Dzięki serwisowi Targeo.pl i usłudze Targeo Traffic Live! możliwe jest zapoznanie się z aktualną sytuacją drogową jeszcze przed wyruszeniem w trasę. To pierwszy serwis w Polsce i jeden z pierwszych w Europie, w którym można na bieżąco obserwować zmieniającą się sytuację na drogach.
Tematy w artykule: nawigacja korki nawigacja AutoMapa

Podobne wiadomości:

Znamy jeszcze jedną przyczynę korków

Znamy jeszcze jedną przyczynę korków

Polskie drogi 2015-08-21

Hugo – nowa nawigacja NavRoad

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~jaki pierwszy w Europie? 2010-03-15

Juz od ponad 5 lat mam TMC dzialjace w moim aucie o spokojnie moge omijac korki!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.