mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Przyszłość silników Ferrari

Przyszłość silników Ferrari

Amedeo Felisa, który jest dyrektorem w Ferrari zdradził w zeszłotygodniowej rozmowie z serwisem Autocar plany marki dotyczące przyszłości. Przyszłość ta bliska, i ta odległa dotyczy jednostek napędowych z Maranello.

Przyszłość silników Ferrari
Na minionych targach w Genewie Ferrari zaprezentowało najnowszy model F12 Berlinetta. Samochód w momencie debiutu został określony mianem modelu z "nowej ery aut wyposażonych w silnik V12". Ten model i najnowsze doniesienia z Maranello przekazane za pośrednictwem Amedeo Felisa powodują, że fani mogą spać spokojnie.

Restrykcje dotyczące emisji CO2 są co raz ostrzejsze i również Ferrari musi się im podporządkować. Włosi jak na razie nie będą montować mniejszych silników, a wyposażą swoje modele w technologię KERS. "Nasz system nie będzie wyłącznie dostarczał mocy, ale i oszczędzał energię. Oczywiście ta technologia jest obecnie kosztowna, ale droga jest otwarta i ewolucja spowoduje obniżenie kosztów oraz wagę systemu", powiedział Felisa.

W 2010 roku Ferrari zaprezentowało koncepcyjny model HY-KERS bazujący na modelu 599 GTB. Samochód został wyposażony w system KERS. Technologia opierała się na silniku zamontowanym z przodu, który pozwalał poruszać siew trybie elektrycznym. Moc wynosiła 100 KM. Duże prawdopodobieństwo, że technologia hybrydowa Ferrari w wersji produkcyjnej pojawi się w nadchodzącym następcy Ferrari Enzo.

Jeśli chodzi o silniki o mniejszej ilości cylindrów, np. V6, to Ferrari nie mówi nie. Jednak Amedeo Felisa stwierdził, że wprowadzenie takich jednostek do modeli Ferrari to bardzo odległa przyszłość. Ciekawe czy ekolodzy będą zadowoleni z zestawienia jednostek V12 z technologią hybrydową…

Podobne wiadomości:

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.