mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Reflektory doświetlające zakręty Mercedesa SLK

Reflektory doświetlające zakręty Mercedesa SLK

Specjalista od oświetlenia i elektroniki - Hella - opracowała kompletne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne do nowego roadstera Mercedesa SLK. Najważniejszym jego elementem są biksenonowe reflektory główne, które można również kupić na życzenie z funkcją doświetlania zakrętów.

Reflektory doświetlające zakręty Mercedesa SLK

Nowy SLK stanowi twórcze rozwinięcie sprawdzonych zalet poprzedniego modelu np. dzięki oszczędzającemu miejsce w bagażniku supernowoczesnemu dachowi „Vario roof” oraz innowacyjnym systemom bezpieczeństwa. Wśród innowacyjnych elementów systemu bezpieczeństwa wymienić należy biksenonowe reflektory główne, które można opcjonalnie doposażyć w funkcję doświetlania zakrętów. Ten element systemu bezpieczeństwa czynnego połączony jest z lampami przeciwmgłowymi, zintegrowanymi w zderzaku przednim. Lampy doświetlające zakręty rzucają światło w przód i na boki pojazdu. Dzięki temu np. przechodnie i rowerzyści znajdujący się obok samochodu są znacznie wcześniej rozpoznawani nawet w zupełnych ciemnościach. Dzięki lampom doświetlającym kierowca zyskuje lepszą orientację także podczas pokonywania powoli łuków drogi. Kiedy włączone są światła mijania, lampy doświetlające są włączane automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy tylko kierowca uruchomi kierunkowskaz lub poruszy kierownicą. Doświetlenie ma zasięg do 65 stopni w bok od auta i około 30 m w głąb łuku. Tym samym lampy te sprawiają, iż niewidoczne w ciemnościach fragmenty drogi lub chodniki zostają dokładnie oświetlone.

Inne elementy i systemy wykonane do Mercedesa SLK przez Hellę to m.in. elektroniczna konsola podsufitowa, moduły centralne, czujnik ciemności i deszczu, czujnik poziomu płynu chłodzącego, dynamiczny system poziomowania lamp głównych (w reflektorach ksenonowych) oraz ciśnieniowy układ oczyszczania szyb lamp głównych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.