1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Rewolucyjne okulary od Mini

Rewolucyjne okulary od Mini

Mini na targach Shanghai Auto Show pokazała bardzo intrygujący dodatek do swoich aut. To Mini Augmented Vision - okulary, które w niecodzienny sposób współpracują z samochodem.

Rewolucyjne okulary od Mini
We współpracy z Qualcomm, amerykańskim przedsiębiorstwem informatycznym, Mini storzyło okulary, których celem jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróży. Na czym polega nowa technologia brytyjsko-niemieckiej marki?

Zakres działania okularów Mini jest impomujący - kierowca, ktory je założy ma przed oczami szereg istotnych informacji. Gogle wyświetlają obowiązujące na drodze ograniczenia prędkości, aktualną prędkość auta i inne dane dotyczące  jazdy. Szukasz miejsca parkingowego w zatłoczonym centrum miasta? Mini Augmented Vision doprowadzi Cię do niego krok po kroku. Jeśli na telefon kierowcy przyjdzie SMS - okulary Mini także o tym poinformują. Ponadto współpracują z nawigacją i wyświetlają strzałki na drodze, wiodąc nas do wskazanego celu. Co ciekawe, nawigacja w okularach działa nawet poza autem - załóżmy je, a doprowadzą nas do zaparkowanego Mini.


 
Jednak największe zaskoczenie czeka na kierowcę na parkingu - Mini Augmented Vision potrafi "prześwietlić" poszczególne elementy karoserii auta (np. słupek A lub drzwi pasażera), przekazując obraz z zewnętrznych kamer pojazdu. Dzięki temu zauważymy w porę każdy słupek i nie zawadzimy o żaden krawężnik. Psy i dzieci biegające w okolicy parkującego auta zapewne także będą wdzięczne za korzystanie z takich okularów.


 
"Mini Augmented Vision pokazuje jak w przyszlości może wyglądać inteligentna łączność między samochodem a okularami" - mówi Jörg Preißinger z Mini. A Jay Wright z współpracującej przy projekcie firmy Qualcomm Connected Experiences dodaje: "Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc w opracowaniu przełomowego interfejsu pomiędzy okularami a samochodem. Mini Augmented Vision daje przykład technologii, która jest możliwa już dzisiaj i której możemy spodziewać się w przyszłości".


I tutaj pojawia się jedyny problem wizjonerskich gogli od Mini - póki co są jedynie wynalazkiem przyszłości. Na możliwość ich zakupu w salonach podległej BMW marki musimy jeszcze trochę poczekać. Jesteście chętni na taki gadżet?

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 86 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Mini targi w Szanghaju okulary

Podobne wiadomości:

BMW Group przejmuje markę Alpina

BMW Group przejmuje markę Alpina

Aktualności 2022-04-12

Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon BMW M i M Motorsport otwarty w Polsce

Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon...

Aktualności 2021-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!