1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Satelitarny internet w aucie

Satelitarny internet w aucie

Firma TS2 Technologie Satelitarne zaprezentowała niedawno nowy modem satelitarny HNS 9250, który pozwala na dostęp do szerokopasmowej sieci satelitarnej z samochodu, ciężarówki lub vana. Ciągłą transmisję podczas jazdy zapewnia globalny system Inmarsat BGAN.

Satelitarny internet w aucie

Terminal Hughes 9250 pozwala na równoczesne wykonywanie połączeń głosowych, wysyłanie i odbieranie pakietów IP, transfer danych z wykorzystaniem wbudowanych interfejsów ISDN i WLAN, gdziekolwiek na świecie.

Za każdym gdy wyruszamy w teren, nieważne czy jadąc skalistą drogą czy autostradą, terminal HNS 9250  zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu i telefonii satelitarnej z wykorzystaniem mobilnej anteny samochodowej. Jest ona montowana na dachu auta i śledzi satelitę podczas całej wyprawy. Urządzenie jest przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Zwłaszcza podczas egzotycznych wypraw bądź przebywania w miejscach szczególnie niebezpiecznych system satelitarny stanowi niezawodne źródło informacji i kontaktu telefonicznego. Możliwość aktualizacji danych o położeniu i analizie sytuacji daje poczucie bezpieczeństwa i zapobiega nieszczęśliwym wypadkom.

HNS 9250 jak i pozostałe modemy w sieci BGAN jest odporny na ekstremalne temperatury (od -40°C do +85°C) oraz sprawdza się w warunkach, w których zawodzą tradycyjne urządzenia. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca w pojeździe i może stanowić stały element wyposażenia samochodu. Dodatkowo posiada interfejs WLAN i zapewnia szybki dostęp do globalnych zasobów telekomunikacyjnych dla dowolnych grup użytkowników we współdzielonej sieci bezprzewodowej.

 

Funkcje i cechy urządzenia:

* W pełni automatyczna antena mobilna z systemem trackingowym, która dostarcza sygnał kiedy system jest używany podczas jazdy
* Łatwa i bezinwazyjna instalacja anteny na dachu samochodu (magnetyczny montaż)
* Zestaw zawiera zestaw wszystkie niezbędne urządzenia do śledzenia satelity, kable i zasilacze samochodowe do samodzielnej instalacji w aucie
* Prędkości łącza satelitarnego do 464 Kbps (wysyłanie i ściąganie danych) i 128 Kbps streamingu IP data rate1
* Połączenia głosowe (4Kbps) można wykonywać kiedy inni użytkownicy przesyłają dane
* ISDN głos (3.1KHz audio)
* ISDN dane (64Kbps)
* WLAN access point
* Współdzielenie łącza dla dowolnych dodatkowych użytkowników
* Możliwość wyboru opcji Quality-of-Service (QoS)
* Pełna kompatybilność usług IP: email, transfer plików (FTP), strony
internetowe, VPN, itp.
* Opłacalna usługa "always-on" – opłaty tylko za wysłane i ściągnięte dane
* Usługi UMTS IP
* Certyfikaty WLAN, FCC, CE i GMPCS
* Obsługa kart SIM operatorów GSM
* Kontrolki pracy GPS i WLAN


Podobne wiadomości:

Tajemniczy Mercedes

Tajemniczy Mercedes

Samochody luksusowe 2008-06-23

Cabstar E 2004

Cabstar E 2004

Aktualności 2004-03-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne Volvo z oponami uniwersalnymi w standardzie
Elektryczne Volvo z oponami uniwersalnymi w standardzie
Wszystkie elektryczne Volvo z rodziny Recharge będą dostarczane na oponach uniwersalnych, opracowanych z myślą o samochodach typu BEV. Ta decyzja dotyczy aut sprzedawanych w Europie Północnej i Środkowej.