1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Silnikowa współpraca Toyoty z Mazdą

Silnikowa współpraca Toyoty z Mazdą

Dwie japońskie firmy rozpoczną kooperację w dziedzinie układów napędowych. Toyota i Mazda będą się wymieniać swoimi patentami dotyczącymi silników benzynowych i elektrycznych.

Silnikowa współpraca Toyoty z Mazdą
Zarówno Mazda, jak i Toyota mają się czym dzielić. Tokijski gigant to lider technologii napędu wodorowego, który na szeroką skalę staje się dostępny dzięki nowej Toyocie Mirai. I właśnie z tych rozwiązań skorzysta Mazda, która jest producentem zbyt małym, by móc inwestować w tak drogie technologie.

W zamian firma z Hiroszimy udostępni swoje osiągnięcia inżynieryjne, zgrupowane pod hasłem "SkyAktiv". Chodzi przede wszystkim o nowoczesne silniki benzynowe, które mimo braku turbodoładowania, spełniają normy czystości spalin i gwarantują odpowiednie osiągi - doskonale nadają się więc do hybrydowych pojazdów, z których słynie Toyota. Poza motorami, SkyActiv to także seria skrzyń biegów (manualnych i automatycznych) oraz specjalna struktura nadwozia - lekka i sztywna jednocześnie.

Połączenie wysoko ocenianych silników SkyActiv w hybrydowy napęd pod marką Toyota może być strzałem w dziesiątkę, natomiast szybko rozwijająca się Mazda może stać się jednym ze światowych liderów w dziedzinie napędu wodorowego, korzystając z technologii tokijskiego koncernu.

Podobne wiadomości:

Toyota Prius na rok 2016 w kamuflażu

auto motor i sport 2015-05-29

Aktualna Toyota Prius jest z nami od 2009 roku. Choć nadal wygląda atrakcyjnie to producent już szykuje przyszłą generację. W salonach dopiero w przyszłym roku.

Espace, 500X, Vitara, Mazda 2 - czterej...

auto motor i sport 2015-04-23

Najlepsze wyniki zgarnęły Espace i Vitara, oba auta otrzymały po pięć gwiazdek. Pozostali dwaj rozbitkowie po jednej mniej.

Komentuj:

~ugtt 2015-05-22

Ja też trzymam kciuki, chociaż nie wiem czy wyjdzie to Toyocie na dobre, miałem obie marki, Mazde 6 z 2008 r i cztery lata awarii silnika głownie wtryski i pompa wysokiego ciśnienia, na szczecie pozbyłem sie jakos tego problemu i kupiłem avensis. 140 tys na liczniku i zadnych awarii

~Bambus 2015-05-21

Dwa koncerny zaszły bardzo daleko Mazda ze swoją technologią SkyAktiv natomiast Toyota technologią hybrydy oraz napędzania samochodu ogniskami ogniwowymi. Ja jako że uwielbiam obie japońskie marki trzymam mocno kciuki że uda się im jakiś super projekt

Sarayewo 2015-05-14

Kiedy producenci połączą siły będą mogli stworzyć silniejszą markę. To nic nowego nie ma, wtedy to i produkcja szybciej idzie. Nie mówiąć o dzieleniu się pracownkami. Co napewno by pomogło podczas opracowywowywania nowych modeli

~Gugi 2015-05-13

To dobra wiadomości bo nawet taki wielki koncern jak Toyota nie jest w stanie sama wypromować samochodu na wodór tak samo jak Mazda nie jest w stanie rozpromować siln iku SkyActiv a w połączeniu te dwa koncerny mogą zdziałać na prawdę wiele.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł
Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł
Modele Dacii z silnikiem TCe 100 dostępne są z fabrycznie montowaną instalacją LPG, która wymaga niedużej dopłaty.