mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Starsze Volkswageny można teraz połączyć z siecią

Starsze Volkswageny można teraz połączyć z siecią

Ponad 10 milionów starszych egzemplarzy Volkswagenów może połączyć się z siecią. Producent przygotował specjalne urządzenie, które uczyni z auta prawdziwy „connected car”.

Starsze Volkswageny można teraz połączyć z siecią

Dla posiadaczy starszych samochodów Volkswagen przygotował nowe urządzenie akcesoryjne - „DataPlug”. Dzięki nowej aplikacji „Volkswagen Connect” może ono zamienić niemal każdego Volkswagena w nowoczesnego „connected car”.

Chodzi o modele od rocznika 2008, ale nie dotyczy Touarega generacji 1. i 2. oraz Phaetona, a w przypadku Polo - od modeli z rocznika 2010.

Aplikacja umożliwia korzystanie z wielu praktycznych funkcji informacyjnych i rozrywkowych. Niewielki element o wymiarach 2 x 2 x 5 cm wykorzystuje istniejący w każdym samochodzie interfejs OBD2.

Urządzenie można ławo zamontować i jeśli kierowca sobie tego zażyczy, przekaże ono wybrane informacje o aucie za pomocą Bluetooth do smartfona i aplikacji „Volkswagen Connect”. Aplikacja działająca w systemach operacyjnych Android i iOS działa z większością modeli Volkswagena od rocznika 2008. Umożliwia korzystanie z cyfrowych funkcji, które do tej pory były dostępne jedynie w nowych samochodach wyposażonych w interfejs Car-Net.

Aplikacja Volkswagen Connect wraz z urządzeniem DataPlug staje się osobistym „asystentem kierowcy”. Np. oprócz przejechanej trasy pokazuje także sposób jazdy, dając wskazówki jak prowadzić auto w sposób przyjazny dla środowiska.

Funkcja „Mój Volkswagen” zapewnia dostęp do ważnych danych pojazdu, jak np. ilość paliwa w zbiorniku, napięcie akumulatora czy bieżący stan licznika kilometrów. Na ekranie smartfona pojawiają się również informacje o przebiegu jaki pozostał do kolejnego przeglądu serwisowego.

Dzięki aplikacji wszelkie sygnały ostrzegawcze dotyczące różnych funkcji samochodu są przekazywane nie tylko kierowcy, lecz na jego życzenie mogą być kierowane bezpośrednio do wybranego serwisu.

W wielu modelach urządzenie automatycznie pokazuje na monitorze każde tankowanie i po podaniu aktualnej ceny paliwa oblicza koszt przejazdu na zadanej trasie.

Praktyczna, zwłaszcza w nieznanych miastach, okazuje się także funkcja „parking”. Zapisywane jest w niej ostatnie miejsce parkowania auta - w razie potrzeby aplikacja zaprowadzi do niego kierowcę. Miejsce parkowania samochodu można także podać znajomym czy rodzinie w postaci współrzędnych GPS.

W razie awarii auta bezpośrednio poprzez aplikację można powiadomić działającą 24-godzinny pomoc Volkswagena w danym kraju lub znajdujący się w pobliżu serwis marki.

Ile to kosztuje? Urządzenie dostępne jest za 1 zł w przypadku odbioru osobistego u dealera lub 29 zł w przypadku przesyłki kurierskiej. Urządzenie można zamówić na stronie www.vwconnect.com.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki

Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej...

Premiery 2018-09-07

SUV-y rosną w siłę

SUV-y rosną w siłę

Aktualności 2018-11-08

Jak przewiduje Volkswagen, już za kilka lat nawet co drugi samochód marki sprzedawany na świecie będzie miał nadwozie typu SUV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.