mojeauto.pl > motogazeta > Technika > System napędowy Hondy Legend nagrodzony

System napędowy Hondy Legend nagrodzony

Super Handling All-Wheel Drive System (SH-AWD) montowany w nowej Hondzie Legend został uhonorowany nagrodą RJC Technologii Roku 2005.

System napędowy Hondy Legend nagrodzony

System Super Handling All-Wheel Drive (SH-AWD) otrzymał nagrodę Technologii Roku 2005 przyznaną przez japońskie gremium dziennikarzy i ekspertów motoryzacyjnych Automotive Researchers' and Journalists' Conference of Japan (RJC).

System SH-AWD łączy rozkładanie momentu obrotowego na przednie i tylne koła z niezależnym rozłożeniem momentu na koła lewe i prawe zgodne z chwilowymi warunkami drogowymi. Rozdzielanie momentu obrotowego na przód i tył waha się w granicach 30:70 i 70:30, boczny rozkład na kołach tylnych – między 100:0 a 0:100.

Kontrola rozkładania momentu obrotowego polega głównie na aktywnym sterowaniu ze sprzężeniem zwrotnym wyprzedzającym w oparciu o zachowanie się kierowcy współdziałającym ze sterowaniem w układzie zamkniętym opartym o reakcje pojazdu. Efektem tej kombinacji jest precyzyjne nadzorowanie pojazdu uwzględniające polecenia kierowcy.

Nowa Honda Legend nagrodzona została także tytułami Japońskiego Samochodu Roku 2004-2005 i Najbardziej Zaawansowanej Technologii przyznanymi przez Komitet Konkursu Japan Car of the Year.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.