1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Tankowanie LPG nie jest takie straszne!

Tankowanie LPG nie jest takie straszne!

Od pewnego czasu przepisy pozwalają na samodzielne tankowanie gazu LPG przez klientów. Coraz większa liczba stacji paliw daje taką możliwość. To nic trudnego! Z naszego materiału dowiesz się, jak to zrobić!

Tankowanie LPG nie jest takie straszne!

Kilka miesięcy temu nowe przepisy dotarły do nas z Zachodu. Dzięki nim nie będziemy musieli stać przy dystrybutorze i nerwowo wciskać dzwonek przywołujący pracownika stacji, żeby zatankował LPG do naszego samochodu.

Na razie tylko na wybranych, ale docelowo na wszystkich stacjach należących do dużych rynkowych graczy (BP, Shell, Lotos, Orlen, Statoil) będzie możliwe samodzielne tankowanie gazu LPG. Firmy sukcesywnie dostosowują swoje punkty do wymogów określanych przepisami.

Co musi zrobić stacja benzynowa, żeby umożliwić klientom samodzielne tankowanie? Przede wszystkim przy dystrybutorach muszą się pojawić wymagane oznaczenia, instrukcja dotycząca całej procedury oraz niezbędne akcesoria (rękawiczki). Według nowych przepisów dystrybutor musi być wyposażony w nowe zawory poprawiające bezpieczeństwo tankowania. Według przepisów pistolet może uwolnić nie więcej jak 1 cm3 gazu. Chodzi tutaj o charakterystyczne "syknięcie", gdy zatankujemy do pełna. Nie należy się obawiać sytuacji, że wyciekający pod ciśnieniem gaz zrobi nam krzywdę.

Oczywiście, jeżeli ktoś nie będzie czuł się na siłach, by tankować samodzielnie, zawsze może wezwać pracownika stacji. Czasami może to wynikać z obawy, ale częściej z wygody. Bardzo często właściciele samochodów w ramach oszczędności decydują się na montaż korka gazu umieszczonego w dolnej części tylnego zderzaka. Często sprawia to problem podczas tankowania.

Wbrew obiegowej opinii cała procedura tankowania nie jest skomplikowana. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy poradnik wideo, z którego szybko dowiecie się, co trzeba zrobić podczas wizyty na stacji.

-->

 

Tematy w artykule: LPG tankowanie autogaz gaz

Podobne wiadomości:

Opel Corsa z zasilaniem LPG - ekologia i oszczędność

Opel Corsa z zasilaniem LPG - ekologia i...

Aktualności 2015-05-07

Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł

Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł

Aktualności 2020-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Mirai wprowadza do Polski technologię samochodów na wodór
Toyota Mirai wprowadza do Polski technologię samochodów na wodór
Auta elektryczne to najbliższa przyszłość. Obecnie krystalizują się główne drogi dojścia do bezemisyjnej motoryzacji. Bezwzględnie grupę aut miejskich opanują elektryczne samochody akumulatorowe, ale wiele mówi się też o ogniwach wodorowych.