1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Tesla Powerwall - ekologiczna elektryczność dla domu

Tesla Powerwall - ekologiczna elektryczność dla domu

Amerykański producent elektrycznych aut rozszerza swoją ofertę o system akumulatorów, który pozwoli zmniejszyć domowe rachunki za prąd.

Tesla Powerwall - ekologiczna elektryczność dla domu
Elon Musk, szef Tesli, od jakiegoś czasu zapowiadał zupełnie nowy produkt, który z branżą motoryzacyjną nie ma nic wspólnego. Oto on - Tesla Energy prezentuje system Powerwall, który możemy zainstalować w domu i wydajniej korzystać z elektryczności.

Dzięki doświadczeniu zebranemu przy tworzeniu elektrycznych aut, Tesla zaprojektowała system akumulatorów energii, które mogą być ładowane np. przez panele słoneczne. Inną zaletą Powerwalla jest ładowanie baterii w tych godzinach, w których dostawy prądu są najtańsze i wykorzystywanie skumulowanej energii wtedy, gdy obowiązuje droga taryfa. Powerwall to również zabezpieczenie na wypadek przerwy w dostawie prądu.

System będzie dostępny w kilku wersjach. Bazowy model 7kWh kosztuje w USA 3000 dolarow, a wydajniejszy 10kWh 3500 dolarów. Taki zestaw litowo-jonowych akumulatorów jest sprzedawany w formie eleganckiej skrzynki o wadze 100kg i wymiarach 130x86x18cm, wieszanej na ścianie. Duże przedsiębiorstwa także będą mogły skorzystać z produktu Tesli i kupić za 25 000 dolarów system Powerpack, który daje aż 100kWh energii. Podobne urządzenia były przez ostatnie miesiące testowane w dużych sklepach w USA, m.in. w Wal-Marcie. Latem pierwsze Powerwalle trafią do klientów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla akumulator ekologia

Podobne wiadomości:

Starym autem nie wjedziesz do centrum

auto motor i sport 2015-05-04

Zasada będzie prosta, jeśli samochód nie spełnia odpowiednich norm nie wjedzie do centrum. Nakreślono już wstępne kategorie.

Toyota zapowiada rewolucję w bateriach

Toyota zapowiada rewolucję w bateriach

Aktualności 2019-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Klasy E Coupe w nowej odsłonie
Mercedes Klasy E Coupe w nowej odsłonie
Mercedes Klasy E w wersjach Coupé oraz Kabriolet przeszedł gruntowny face lifting. Co nowego oferuje ten model?