1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

System magazynowania energii Toyoty, oparty na technologii akumulatorów trakcyjnych samochodów, pomoże zwiększyć wydajność paneli słonecznych i ochroni przed przerwami w dostawach prądu.

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota opracowała domowy magazyn energii oparty na technologii akumulatorów sprawdzonych w zelektryfikowanych samochodach marki. System może służyć do zwiększania wydajności paneli słonecznych oraz zabezpiecza mieszkanie na wypadek przerw w dostawach prądu, a w razie przedłużającej się awarii sieci przesyłowej można go zasilić przy pomocy dowolnego zelektryfikowanego samochodu. Do zarządzania magazynem energii Toyota przygotowała aplikację na telefon. Urządzenie zadebiutuje w Japonii w sierpniu tego roku.

Domowy magazyn energii Toyoty o nazwie O-Uchi Kyuden System został tak zaprojektowany, aby oferować wysoką wydajność i bezpieczeństwo, przy dużej trwałości i dobrej relacji wartości do ceny. Toyota zastosowała w nim akumulatory, system sterowania i inne komponenty, które doskonaliła przez 25 lat produkcji zelektryfikowanych samochodów. Magazyn korzysta z "baterii" o pojemności znamionowej 8,7 kWh i mocy znamionowej 5,5 kWh. Takie parametry zapewniają zaopatrzenie w energię elektryczną całego domu nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także podczas przerw w dostawie prądu, a nawet katastrof naturalnych. Urządzenie zostało zaprojektowane do montażu na zewnątrz i może pracować w temperaturach od -20 do +45ºC.

Jeśli magazyn energii Toyoty zostanie połączony w jedną instalację z panelami fotowoltaicznymi, może zapewnić zasilanie przeciętnego gospodarstwa domowego przez całą dobę. Toyota liczy na to, że instalacja systemu zachęci do korzystania z paneli słonecznych, czyli bezemisyjnego, odnawialnego źródła energii.

Samochód jako źródło prądu i sterowanie smartfonem

Wyróżnikiem urządzenia Toyoty jest możliwość uzupełnienia w nim energii prosto ze zelektryfikowanego auta. Można do niego podłączyć samochód hybrydowy, hybrydę plug-in, elektryczny pojazd bateryjny lub auto elektryczne na wodór i uzupełnić zapas energii potrzebnej do zasilania domu.

Do monitorowania i zarządzania magazynem energii służy specjalna aplikacja na telefon. Daje ona wgląd do takich informacji jak ilość energii wytworzonej przez panele słoneczne, pobranej z sieci i z samochodu, a także zużycie energii i poziom naładowania baterii w urządzeniu. Aplikacja pozwala także przeanalizować stopień samowystarczalności energetycznej domu oraz ilość energii kupionej i sprzedanej do sieci w wybranym okresie, a także porównać wyniki z danego roku z rokiem poprzednim.

Sprzedaż magazynu energii Toyoty w Japonii ruszy w sierpniu tego roku za pośrednictwem firm budowlanych oraz deweloperów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota samochody elektryczne energia elektryczna

Podobne wiadomości:

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli marki

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli...

Aktualności 2022-08-05

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Aktualności 2022-09-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!