mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volkswagen Passat z usługami We Connect

Volkswagen Passat z usługami We Connect

System łączności We Connect w Volkswagenie Passacie należy do wyposażenia seryjnego i umożliwia korzystanie z bogatej oferty usług internetowych.

Volkswagen Passat z usługami We Connect

Volkswagen We, którego elementem jest We Connect, to cyfrowa platforma skupiająca usługi mobilne i umożliwiająca łatwe korzystanie z nich. To otwarty i stale wzbogacany o nowe możliwości system.

Volkswagen We działa w samym aucie i wokół niego, tworzy połączenie między samochodem a smartfonem, a także pomiędzy użytkownikiem i samochodem a zewnętrznym światem informacji i usług. Już po jednokrotnym zalogowaniu się do Volkswagen We, użytkownik nowego Passata otrzymuje własny Volkswagen ID., dzięki któremu może np. korzystać z usług mobilnych takich, jak We Connect, We Connect Plus czy We Connect Fleet (zależnie od wyposażenia samochodu).

System We Connect seryjnie w Passacie

We Connect należy do wyposażenia seryjnego Passata. Przez 10 lat korzystanie z niego jest bezpłatne. Do funkcji We Connect należą: mobilny klucz (otwieranie i uruchamianie samochodu przy użyciu smartfona – modele Samsung Galaxy z serii S, wyprodukowane po 2016 r.), wzywanie pomocy drogowej, dostarczanie informacji, pomoc ratunkowa, status samochodu, sprawdzanie czy drzwi są zamknięte a światła wyłączone, automatyczne powiadamianie o wypadku, informacja o stanie pojazdu, dane dotyczące jazdy, miejsce parkowania i planowanie terminu przeglądu serwisowego.

We Connect Plus, oprócz funkcji skupionych w We Connect, dodatkowo zawiera:

  • informację o opuszczeniu zadeklarowanej okolicy,
  • informację o przekroczeniu wybranej prędkości,
  • sygnały dźwiękowe i świetlne,
  • ostrzeżenie o kradzieży,
  • zdalne uruchamianie ogrzewania postojowego,
  • otwieranie i zamykanie

Dodatkowo, w Passacie GTE, także godziny wyjazdu, możliwość ustawienia klimatyzacji oraz ładowanie (sterowane poprzez e-Manager).

We Connect Plus zawiera również: internetowe informacje o ruchu drogowym i o niebezpieczeństwie, internetowe obliczanie trasy przejazdu, stacje benzynowe, stacje ładowania, internetową aktualizację map, miejsca parkingowe, internetową obsługę głosową, radio internetowe, Apple Music i TIDAL.

Dla firm dysponujących własnym parkiem samochodowym oraz dla osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą Volkswagen przygotował We Connect Fleet – pakiet zawierający cyfrowe książki przebiegu i tankowań, monitoring efektywności jazdy, pozycjonowanie GPS i przebieg trasy, analizę zużycia paliwa oraz system zarządzania serwisem. Pozwala to przedsiębiorcom oszczędzić czas i pieniądze.

We Connect - smartfon jak pilot

W połączeniu z We Connect smartfon staje się czymś na kształt pilota do obsługi mobilnej centrali informacyjnej. Zamknięcie samochodu z odległości, pobranie informacji o tym ile kilometrów zasięgu jeszcze pozostało, czy też zlokalizowanie własnego pojazdu albo aut flotowych – wszystko to można zrobić za pomocą smartfona.

Niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z We Connect, We Connect Plus czy z We Connect Fleet – w systemie loguje się tylko raz za pomocą własnego Volkswagen ID, dzięki czemu od razu uzyskuje dostęp do wszystkich usług internetowych.

Za pomocą Volkswagen ID, który korzysta z danych zgromadzonych w chmurze, w przyszłości kierowca będzie rozpoznawany także w innych pojazdach, a nie tylko w swoim własnym. Auto, po odczytaniu danych, automatycznie ustawi wtedy wszelkie funkcje zgodnie z upodobaniami konkretnego użytkownika.

System We Connect odgrywa rolę interfejsu także w wypadku smartfona, który może pełnić funkcję samochodowego kluczyka. Żeby otworzyć Passata wystarczy przysunąć smartfon do klamki, podobnie jak to się dzieje w wypadku systemu Keyless Access służącego do otwierania i uruchamiania auta.

Aby uruchomić silnik smartfon należy położyć w przeznaczonym do tego miejscu koło dźwigni zmiany biegów. Mobile Key można udostępnić przyjaciołom czy członkom rodziny – wtedy jako kluczyków będą mogli używać własnych smartfonów.

System We Connect - od kiedy, ile kosztuje

Pierwsze modele Volkswagena, w których dostępne są usługi We Connect to nowy Passat oraz Arteon, oferowane od roku modelowego 2020. Gama modeli Volkswagena wyposażonych w usługi WE, będzie stopniowo rozszerzana i już na przełomie roku, kolejnym modelem, w którym klienci będą korzystać z tych usług mobilnych, będzie Golf 8. Pełne wdrożenie We Connect w pozostałych modelach Volkswagena nastąpi w połowie 2020 roku (z wyłączeniem modelu Up!).

Każdy nowy Passat posiada usługi We Connect oraz We Connect Plus w wyposażeniu standardowym. W zależności od wersji wyposażenia, usługi We Connect Plus są dostępne bezpłatnie przez 1 rok lub przez 3 lata dla wersji GTE i R-Line Edition.

W wersji Essence, umowa na usługi We Connect Plus wydłużona do 3 lat, kosztuje od 370 zł (w połączeniu z radiem) do 1230 zł (dla nawigacji Discover Media). Wersje Business, Elegance oraz Alltrack oferują We Connect Plus z 3-letnią umową, w ramach promocyjnego Pakietu Premium lub w cenie 1230 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 101 190 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Golf – cennik

Nowy Volkswagen Golf – cennik

Aktualności 2020-01-23

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

Aktualności 2020-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowoczesna technika ? zawieszenie, hybryda, fotele z masażem
Nowoczesna technika ? zawieszenie, hybryda, fotele z masażem
Citroën od zawsze słynie z wyrafinowanych rozwiązań technicznych, nic więc dziwnego, że również ich najnowsze modele naszpikowano techniką.

Rajd DAKAR 2020 Rajd DAKAR 2020