mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wielokolorowe wskaźniki w nowych Mustangach

Wielokolorowe wskaźniki w nowych Mustangach

Delphi Corp. ogłosiła, że będzie dostarczać do Forda Mustanga model 2005 swoje zestawy wskaźników o barwie podświetlenia dowolnie wybieranej z bogatej palety kolorów.

Wielokolorowe wskaźniki w nowych Mustangach

Kombinacje te wstępnie za-programowano i można je wybrać z menu na ekranie komputera samochodu.  Dzięki opracowanej przez Delphi nowatorskiej technologii polegającej na wykorzystaniu włókien światłowodowych kierowca może mieszać podstawowe barwy – czerwień, zieleń i błękit na pięciu poziomach intensywności. W ten sposób uzyskuje paletę 125 różnych barw i odcieni podświetlenia zestawu wskaźników.

„Jest to kolejne nowe rozwiązanie techniczne, które Delphi wprowadza na rynek jako pierwszy producent w branży. Z zadowoleniem będziemy dostarczać Fordowi te zestawy, a także inne wyroby w miarę rozwoju naszej działalności w branży elektroniki motoryzacyjnej,” mówi Bill Collins, dyrektor Delphi odpowiedzialny za współpracę z Fordem. „Technologia o której mówimy, jest szczególnie interesująca, bowiem stwarza kierowcom kolejne możliwości dostosowywania swego pojazdu według gustu do indywidualnych potrzeb.”

Składający się z sześciu przyrządów zestaw, podświetlany na dowolnie wybrany kolor, będzie oferowany jako wyposażenie dodatkowe w Fordach Mustang 2005 w wersji podstawowej i wersji GT. Do nowego Mustanga Delphi będzie także dostarczać cztery inne podzespoły, a mianowicie moduł detekcji pochylenia pojazdu i sygnalizacji wtargnięcia osób niepożądanych, inteligentne (mikroprocesorowe) elektryczne centrum rozdzielcze, wbudowywany w deskę rozdzielczą wysokiej jakości radioodbiornik z odtwarzaczem CD i zmieniarką na 6 płyt, oraz pasywny system wykrywania nacisku na fotele. Mustang model 2005 pojawi się w salonach w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra zadebiutowała na salonie samochodowym w Detroit.