mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Zmieniona skrzynia biegów Mazdy

Zmieniona skrzynia biegów Mazdy

Zwrotna i przestrzenna Mazda 2 będzie teraz dostępna z nową automatyczno-ręczną pięciobiegową skrzynią biegów (ASM), nowej generacji, która łączy w sobie zalety automatu z elestycznością i mniejszym spalaniem ręcznej skrzyni biegów.

Zmieniona skrzynia biegów Mazdy

W zależności od rynku nowa przekładnia będzie dostępna w wersji Mazda 2 MZI z 1,4-litrowym silnikiem benzynowym lub w wersji Mazda 2 MZ-CD z silnikiem diesla common rail (również 1,4 l).
Nowa skrzynia biegów nie będzie wymagała od kierowcy w każdym wypadku naciskania pedału sprzęgła. Nowy system będzie pokazywał na wyświetlaczu umieszczonym w panelu zmiany biegów aktualny bieg, zarówno przy automatycznym jak i ręcznym trybie. Dźwignia zmiany biegów umieszczona została standardowo. Kierowca chcąc wybrać tryb ręczny przesuwa tylko w lewo z początkowej pozycji dźwignię zmiany biegów, a następnie w czasie jazdy zmienia biegi lekkim ruchem do przodu lub do tyłu. System informuje także, gdy kierowca zamierza zmienić bieg nie dostosowując go do aktualnej prędkości samochodu, co gwarantuje łagodną i precyzyjną zmianę biegów.
System ASM zawiera dodatkowo szereg funkcji, które mają zapewnić optymalną zmianę biegów w specyficznych sytuacjach, takich jak stroma jazda w dół, jazda pod górę, czy z dużym obciążeniem (np. przyczepą), gwałtowne zdjęcie nogi z pedału gazu, ruszanie z jedynki lub na wstecznym.
Tryb automatyczny systemu ASM został zaprojektowany przy współudziale najnowszej technologii, dzięki czemu przy różnych warunkach jezdnych, prędkościach zawsze system wybiera najbardziej optymalny bieg.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.