1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. "Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

"Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

Samodzielnie jeżdżące samochody pojawiają się już na publicznych drogach. Słynne testy Google Cara nadal trwają w Kalifornii, a przygotowane przez Delphi Audi SQ5 właśnie samodzielnie przemierzyło całe Stany Zjednoczone - od wybrzeża do wybrzeża.

Amerykańska korporacja Delphi, zajmująca się dostarczaniem technologii w przemyśle motoryzacyjnym, 22 marca rozpoczęła swoją pierwszą "autonomiczną" podróż. Jej głównym bohaterem było odpowiednio uzbrojone Audi SQ5, które z 4-osobową załogą "awaryjnych" kierowców wyruszyło z San Francisco z ustawioną w systemie nawigacji destynacją: New York City.

Po dziewięciu dniach cel został osiągnięty. Zespół Delphi przejechał prawie 5,5 tysiąca kilometrów, przekraczając granice 15 stanów i, co najważniejsze, 99% wycieczki odbył nie dotykając kierownicy. SUV Audi radził sobie z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, remontami dróg i agresywnymi kierowcami. Jedyne sytuacje, w których człowiek musiał interweniować to bardzo skomplikowane zmiany w organizacji ruchu, spowodowane przebudową dróg.


"Nasz pojazd poradził sobie wyjątkowo dobrze podczas tej wyprawy, przekraczając nasze oczekiwania. Wiedza, którą zapewniła nam ta wycieczka pomoże usprawnić nasze istniejące rozwiązania i przyspieszyć rozwój przyszłych produktów, które pozwolą nam dostarczyć klientom niespotykane w przemyśle motoryzacyjnym technologie" - zachwala udany eksperyment Jeff Owens z Delphi.

Podczas podróży z zachodniego na wschodnie wybrzeże, "autonomiczne" SQ5 zebrało ponad 3 terabajty danych, które będą teraz analizowane, by system automatycznej jazdy ulepszyć. Eksperyment pokazuje, że technologia jest już bardzo zaawansowana i jeszcze tylko kilka małych kroków, a za kierownicą będziemy mogli rozsiąść się z gazetą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q5
Audi Q5
Cena podstawowa już od: 198 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi wchodzi do Formuły 1

Audi wchodzi do Formuły 1

Aktualności 2022-09-06

Zużyte akumulatory Audi e-tron trafiają do riksz w Indiach

Zużyte akumulatory Audi e-tron trafiają do...

Aktualności 2022-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!